Vyjmenovaná slova
Pravopis vyjmenovaného slova bylina. Píšeme i/y? Cvičení, diktáty, příklady užití a vzorové věty.

Bylina je vyjmenované slovo po B

Význam vyjmenovaného slova bylina

Bylina je rostlina, která má nějakou léčivou vlastnost, a proto je vyhledávána, sbírána a dále zpracovávána. Starší generace dobře zná slovo bylina v jiném významu - literární útvar ústní lidové slovesnosti typický pro Rusko, epická pověst o hrdinech - bohatýrech.

Vzorová věta k vyjmenovanému slovu bylina

Sběr léčivých bylin jsem ve škole upřímně nenáviděl a nepomohlo mi ani tvrzení, že jsem alergik, protože jsem na to neměl žádné lékařské potvrzení.
Mezi známé hrdiny ruských bylin patří Ilja Muromec nebo Čurila Plenkovič.Vyjmenované slovo bylina, vyjmenovaná slova po B, pravopis i/y, přehled, cvičení na diktáty, pracovní list.

Vyjmenovaná slova po B

být_, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, zbytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, babyka, Bydžov, Přibyslav, Zbyněk

Na této stránce jste se dozvěděli význam vyjmenovaného slova bylina včetně ukázkového použití ve větě (ve cvičení, diktátu). Informace jsou bez záruky. Výše uvedený obrázek s popisem slova lze vytisknout nebo sdílet prostřednictvím sociálních sítí (např. na Twitteru, kde je omezená délka zprávy).