Vyjmenovaná slova
Pravopis vyjmenovaného slova obyčej. Píšeme i/y? Cvičení, diktáty, příklady užití a vzorové věty.

Obyčej je vyjmenované slovo po B

Význam vyjmenovaného slova obyčej

Obyčej je dnes už méně používané slovo. Častěji se vyskytuje jeho synonymum zvyk. Obyčej je něco tradičně prováděného s vírou, že to povede k nějakému žádoucímu výsledku a nemá to žádný racionální základ (např. schováváme si šupiny z vánočnío kapra a nosíme je v peněžence, protože věříme, že díky nim budeme mít po celý rok dostatek financí). Existuje celá řada vánočních a velikonočních tradic, zvyků a obyčejů. Odvozená slova: obyčejný.

Vzorová věta k vyjmenovanému slovu obyčej

Staré obyčeje pomalu, ale jistě zanikají.Vyjmenované slovo obyčej, vyjmenovaná slova po B, pravopis i/y, přehled, cvičení na diktáty, pracovní list.

Vyjmenovaná slova po B

být_, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, zbytek, obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, babyka, Bydžov, Přibyslav, Zbyněk

Na této stránce jste se dozvěděli význam vyjmenovaného slova obyčej včetně ukázkového použití ve větě (ve cvičení, diktátu). Informace jsou bez záruky. Výše uvedený obrázek s popisem slova lze vytisknout nebo sdílet prostřednictvím sociálních sítí (např. na Twitteru, kde je omezená délka zprávy).