Vyjmenovaná slova
Pravopis vyjmenovaného slova mlýn. Píšeme i/y? Cvičení, diktáty, příklady užití a vzorové věty.

Mlýn je vyjmenované slovo po L

Význam vyjmenovaného slova mlýn

Mlýn je stavba, v níž se nachází zařízení určené ke mletí obilí. Mlýny byly buď vodní, nebo větrné. Pozor na sloveso mlít! V něm "y" nemá co pohledávat, pokud se nejedná o koncovku minulého času u ženského nebo mužského neživotného rodu (Ženy dříve mlely obilí tak, že je drtily mezi dvěma kameny. Mlít takto obilí je poměrně náročné.)

Vzorová věta k vyjmenovanému slovu mlýn

Don Quijote byl v boji s větrnými mlýny, které považoval za obry, úspěšný asi tak jako sedláci u Chlumce. Proto se rčení o boji s větrnými mlýny používá v případě marného, předem ztraceného boje (např. boj s lidskou hloupostí nebo s korupcí při čerpání peněz z eurofondů).Vyjmenované slovo mlýn, vyjmenovaná slova po L, pravopis i/y, přehled, cvičení na diktáty, pracovní list.

Vyjmenovaná slova po L

slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, plynout, plýtvat, vzlykat, lysý, lýko, lýtko, lyže, pelyněk, plyš, plytký, vlys, volyně

Na této stránce jste se dozvěděli význam vyjmenovaného slova mlýn včetně ukázkového použití ve větě (ve cvičení, diktátu). Informace jsou bez záruky. Výše uvedený obrázek s popisem slova lze vytisknout nebo sdílet prostřednictvím sociálních sítí (např. na Twitteru, kde je omezená délka zprávy).